رئیس سازمان اطلاعات عربستان به آمریکا سفر کرد

رئیس سازمان اطلاعات عربستان به آمریکا سفر کرد

رئیس سازمان اطلاعات عربستان در حالی که پادشاه این کشور از چند روز پیش در بیمارستان بستری است، به آمریکا سفر کرد. خبرگزاری رسمی عربستان سعودی اعلام کرد شاهزاده خالد بن بندر بن عبدالعزیز در سفری رسمی یکشنبه شب وارد واشنگتن پایتخت این کشور شد. بر اساس این گزارش رئیس سازمان اطلاعات عربستان در این […]

رئیس سازمان اطلاعات عربستان در حالی که پادشاه این کشور از چند روز پیش در بیمارستان بستری است، به آمریکا سفر کرد.

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی اعلام کرد شاهزاده خالد بن بندر بن عبدالعزیز در سفری رسمی یکشنبه شب وارد واشنگتن پایتخت این کشور شد.

بر اساس این گزارش رئیس سازمان اطلاعات عربستان در این سفر با شماری از سران بلندپایه آمریکایی درباره مسائل مورد علاقه دو کشور گفتگو خواهد کرد.

به گزارش العالم، این سفر در شرایطی انجام می شود که عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه ۹۱ ساله عربستان در شهر پزشکی ملک عبدالعزیز در ریاض برای درمان التهاب ریه بستری است.

دفتر پادشاهی عربستان جمعه گذشته اعلام کرد بعد از انجام آزمایش ها مشخص شد که پادشاه این کشور به بیماری التهاب ریه مبتلا است به همین علت به طور موقت با کمک لوله تنفس می کند.

این درحالی است که حتی چند ماه قبل از این ماجرا، ملک عبدالله در ۲۸ مارس ۲۰۱۴ در دیدار با باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در ریاض از لوله تنفسی استفاده کرده بود.

پادشاه عربستان چهارشنبه گذشته به بیمارستان منتقل شد.

ملک عبدالله ۱۷ نوامبر ۲۰۱۲ در شهر پزشکی ملک عبدالعزیز در ریاض تحت عمل جراحی قرار گرفت. این چهارمین عمل جراحی او در مدت دو سال بود و از زمان انجام این عمل، در هیچ یک از مناسبت های رسمی خارج از عربستان شرکت نمی کند که آخرین آن اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس در دوحه بود که نهم دسامبر گذشته برگزار شد. علاوه بر این ولیعهد عربستان ریاست اکثریت جلسه های شورای وزیران عربستان را به عهده دارد.

پادشاه عربستان که در ماه اگوست سال ۲۰۰۵ بعد از مرگ برادرش ملک فهد به قدرت رسید، مسن ترین حاکم عرب به شمار می رود./جام نیوز

۱۶ دی ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI