مولوی عبدالحمید به عربستان رفت

مولوی عبدالحمید به عربستان رفت

به نقل از حج مولوی عبدالحمید امام جماعت اهل سنت زاهدان که این روزها در سرزمین وحی به سر می‌برد، عصر روز گذشته به دیدار حجت‌الاسلام مجتبی عبدخدایی، نماینده بعثه مقام معظم رهبری در مکه مکرمه رفت و با او درباره مسائل مختلف فرهنگی، داخلی و بین‌المللی به بحث و تبادل نظر پرداخت. در ابتدای […]

به نقل از حج مولوی عبدالحمید امام جماعت اهل سنت زاهدان که این روزها در سرزمین وحی به سر می‌برد، عصر روز گذشته به دیدار حجت‌الاسلام مجتبی عبدخدایی، نماینده بعثه مقام معظم رهبری در مکه مکرمه رفت و با او درباره مسائل مختلف فرهنگی، داخلی و بین‌المللی به بحث و تبادل نظر پرداخت.

در ابتدای این دیدار نماینده بعثه مقام معظم رهبری به تحلیل وضعیت جهان اسلام و فتنه هائی که مسلمانان با آن روبرو هستند پرداخت و بیان داشت: خوشبختانه در ایران اسلامی با انسجام و درایتی که علمای اسلام داشته‌اند زمینه فتنه انگیزی محدود شده است.

وی با تشریح ابعاد جنایات گروهک داعش و ارتباط آنان با رژیم صهیونیستی، آن را توطئه ای از سوی قدرت‌های غربی جهت مهار کردن موج اسلام خواهی در دنیای معاصر ذکر کرد و افزود: اطلاعات موثقی از رفت و آمد سران داعش با رژیم صهیونیستی و ارتباط آنان با سران آمریکا وجود دارد. غربی‌ها از یک سوی ادعای مبارزه با داعش را دارند و از سوی دیگر کمک مالی و تجهیزاتی به آنان می‌کنند».

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در مکه مکرمه با بیان اینکه دولت‌های غربی ابتدا سعی کردند با نام گذاری دروغین بهار عربی بر جنبش‌های اسلامی آن را به انحراف کشند و هنگامی که موفق نشدند، داعش را به صحنه آوردند، تاکید کرد: وقتی برادران اسلام کنار هم می‌نشینند عرصه را از دشمن می‌گیرند و مانع از آن می‌شوند که اسلام خواهی به انحراف کشیده شود.

وی تصریح کرد: بحرانی که دولت‌های استکباری غرب ایجاد کرده‌اند تا تفرقه بین مسلمانان ایجاد شود، خوشبختانه با هشیاری علمای اسلام و درایتی که از خود نشان دادند خنثی گردید و اجازه داده نشد که این اتفاق بیافتد و نتیجه اش را در وحدت و امنیتی مشاهده می‌کنیم که در ایران اسلامی وجود دارد.

در ادامه این دیدار مولوی عبدالحمید گفت: امروزه ظلم‌های که از سوی دولت‌های استکباری صورت گرفته است، سبب بیداری مسلمانان شده است.

وی تاکید کرد: اشغال سرزمین‌های اسلامی از سوی رژیم صهیونیستی ظلم بود؛ ولی این ظلم سبب بیداری امت اسلامی و خیزش ملت ایران شد. همچنین پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) سبب به جوش آمدن حرکت جوانان گشت.

مولوی عبدالحمید با ذکر خاطره ای بیان داشت: قبل از پیروزی انقلاب رهبر فقید انقلاب به حج آمدند و در منی پولی که جمع می‌شد برای فلسطینی‌ها ارسال می‌کردند. این رفتار امام نشان می‌دهد که مسلمان‌ها باید بیشتر با هم متحد باشند.

وی ادامه داد: دو سال پیش که به حج مشرف شدم به همراه آقای قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت در سرزمین منی و در همایش وحدت شرکت کردیم که در این نشست به وحدت جهان اسلام بسیار تاکید شد و این هم‌اندیشی در میان علمای سعودی نیز اثر گذار بود.

این عالم سنی گفت: در حال حاضر احساس می‌شود که فضای سنگین گذشته وجود ندارد و همه به یکپارچگی و حدت بیشتر اهمیت می‌دهند و نسبت به گذشته نرم‌تر شده‌اند. حتی چندی پیش کنفراس ضدتکفیری که در شهر مقدس قم با حضور علمای جهان اسلام برگزار شد بر محور وحدت تاکید فراوانی شد که این کنفرانس هم در جای که خود تاثیرگذار بود.

وی تصریح کرد: هم‌اینک امنیت و آرامشی که در ایران است در جهان اسلام بی نظیر است. بنده به علمای سعودی پیشنهاد کردم که به ایران بیاید تا با شما در ایران دیدار داشته باشیم، و وضعیت اهل سنت را از نزدیک مشاهد کند که چگونه به فرایض خود در کنار سایر مسلمان هستند. وقتی این گزارش‌ها را ارائه کردم آن‌ها نسبت به وضعیت اهل سنت در ایران ابراز خوشحالی کرد و متوجه شدند که اطلاعات غلطی به آن‌ها داده می‌شود.

در پایان این دیدار نماینده بعثه مقام معظم رهبری به تشریح خدماتی پرداخت که به زائران کاروانهای اهل سنت ارائه می‌شود، و بیان داشت: شرائط را فراهم کرده‌ایم تا روحانیان شما در کاروانها باشند و پاسخگوی امور زائران باشند.

مولوی عبدالحمید نیز بیان داشت: تشکر می‌کنیم از بعثه مقام معظم رهبری که در زمینه زائران و امور رفاهی آنان و نظم در امور بسیار خوب عمل کرده‌اند. اکثر زائران ما روستایی هستند ولیکن دوستان بعثه حوصله داشته و خوب برخورد کرده اند.

۱۲ دی ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI