پر بیننده‌ترین شبکه فارسی زبان دنیا کدام است ؟

پر بیننده‌ترین شبکه فارسی زبان چیست؟ فارسی ۱ ،بی بی سی فارسی ، صدای آمریکا ، من و تو و . . . نه هیچ یک از این شبکه ها نیست … پر بیننده ترین شبکه فارسی زبان در بین حدود ۱۲۰ شبکه فارسی زبان ماهواره . شبکه ۳ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران […]

پر بیننده‌ترین شبکه فارسی زبان چیست؟

فارسی ۱ ،بی بی سی فارسی ، صدای آمریکا ، من و تو و . . . نه هیچ یک از این شبکه ها نیست …

پر بیننده ترین شبکه فارسی زبان در بین حدود ۱۲۰ شبکه فارسی زبان ماهواره . شبکه ۳ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است .شاید اکثر شما این خبر را تائید کنید اما برای اون کسانی که این خبر را قبول ندارندو یا به نظر سنجی سازمان صدا و سیما شک دارند باید بگوید این خبر درست است و شبکه ۳ نه تنها در بین ۴۵ کانال فارسی زبان صدا و سیما بلکه در بین ۱۲۰ کانال فارسی زبان با فاصله بسیار زیاد رتبه اول پر بننده ترین شبکه فارسی زبان را از آن خود دارد . هم اکنون سریال های این شبکه پر بیننده ترین سریال های فارسی زبان در بین تمام شبکه های فارسی زبان می باشد . از پر بیننده ترین سریال های این شبکه در ۳ ماه گذشته می توان به ستایش ، نابرده رنج ، ۵ کیلومتر تا بهشت ، نام برد . میزان بننده های این شبکه بسیار بشتر از آن چیزی است که شما فکرش را هم می کنید . در برخی از برنامه های این شبکه تعداد بینده هایش از مجموعه تمامی ۱۲۰ کانال فارسی زبان هم بیشتر است .

شاید به جرات گفت که پر بننده ترین شبکه خاور میانه است . و این در حالی است که هر روز بر آمار بیننده های این شبکه افزوده می شود . اگر بخواهیم یک شبکه ماهواره ای به عنوان مثال فارسی ۱ را با این شبکه مقایسه کنیم . می بینم فارسی ۱ در سال ۸۸ و بخصوص در زمستان ۸۸ بیننده گان بسیاری را به یکباره جذب کرد اما نتوانست این بیننده ها را حفظ کند و به مرور از میزان بیننده هایش کاسته شد بطوری که به عقیده برخی هم اکنون حتی ۱۰% بیننده های سال ۸۸ خود را هم ندارد . اما شبکه ۳ هر روز به تعداد بننده هایش افزوده می شود . شاید با خود بگویید به این دلیل است که فارسی ۱ فقط در اینترنت و ماهواره یوتلست قرار دارد ولی شبکه ۳ در ۳ ماهواره آسیا ست ، اینتل ست و عربست و همچنین علاوه بر اینترنت در گیرنده های دیجیتال و تقریبا در همه فرستنده های آنالوگ داخلی برای مناطق مختلف ایران قابل دسترسی می باشد . اما باید بگویم دلیل اصلی پر بیننده ترین شبکه این نیست بلکه به این دلیل است که فارسی ۱ فقط سریال های اجتماعی و یا خانوادگی پخش می کند که بعد از گذشت مدتی برای مردم جذابیت خود را از دست داده اما شبکه سه در طول روز برای تقریبا همه سنین و همه نو گرایشی برنامه دارد و موضوع برنامه های ورزشی ، اجتماعی ، سیاسی ، مذهبی ، طنز ، هنری و خبر می باشد . از پر بننده ترین برنامه هایش علاوه بر سریال ها و فیلم های سینمایی بسیار با کیفیتش می توان به برنامه های نود ، هفت ، پخش زنده فوتبال داخلی و خارجی ، کوچه باغ ، طنز خنده بازار ، رو به فردا، زلال احکام ، سلامت باشید ، سمت خدا ، بهونه ، سخنرانی مذهبی و . . . می باشد.

جذب این تعداد بیننده در حالی است که برای برنامه سازان این شبکه خط قرمز های بسیاری است که برای شبکه های رقب وجود ندارد . شاید بعد از اتفاقات بعد از انتخابات ۸۸ مسئولان فهمیدند که با یک نوع جنگ نرم روبرو هستند .در ابتدا سعی کردند با پارازیت و یا جمع آوری دیش ها مانع دیدن شبکه های خارجی بشوند اما دیدن فایده ندارد به همین خاطر با تلاش و هزینه زیاد بر کیفیت و کمیت برنامه های داخلی خود افزودند و حالا کار به جایی رسیده که برخی از کسانی که بر پشت بام خود دیش نصب دارند یک دیش یا ال ان بی دیگر برای دریافت برنامه های صدا و سیما از ماهواره عربست اضافه کردند . با این روند شاید دیگر لازم نباشد نیروی انتظامی اقدام به جمع آوری دیش بکند .
منبع: وبلاگ شمسه

۲۵ آبان ۱۳۹۰ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI