سوتی های بزرگ سرویس مخفی آمریکا

سوتی های بزرگ سرویس مخفی آمریکا

سرویس مخفی آمریکا طی دهه های طولانی وظیفه حفاظت از شخص رئیس جمهور آمریکا و خانواده وی را بر عهده داشته است ولی در سال های اخیر این وظیفه و مسئولیت بزرگ با رسوایی های شرم آور و سوء عملکرد و رفتار روبرو شده است. بر اساس این گزارش اسکای نیوز به بررسی برخی از […]

سرویس مخفی آمریکا طی دهه های طولانی وظیفه حفاظت از شخص رئیس جمهور آمریکا و خانواده وی را بر عهده داشته است ولی در سال های اخیر این وظیفه و مسئولیت بزرگ با رسوایی های شرم آور و سوء عملکرد و رفتار روبرو شده است.

بر اساس این گزارش اسکای نیوز به بررسی برخی از نمونه های اخیر این رسوایی های شرم آور پرداخته است:

حضور بدون دعوت در مراسم میهمانی کاخ سفید

در سال ۲۰۰۹ میلادی یک زن و شوهر بدون دعوت در مراسم شام کاخ سفید شرکت کردند و توانستند با باراک اوباما ملاقات و سلام و احوالپرسی کنند. رئیس سرویس مخفی آمریکا اذعان کرد که ماموران وی در تایید این مساله که آیا این زوج در فهرست میهمانان بوده اند یا نه ناکام شده اند.

شلیک به کاخ سفید

در سال ۲۰۱۱ میلادی یک فرد مسلح به سوی کاخ سفید شلیک کرد و این در شرایطی بود که یکی از دختران اوباما در خانه بوده است. بر اساس گزارش نیویورک تایمز ۴ روز طول کشیده بود تا سرویس مخفی آمریکا بفهمد کاخ سفید هدف قرار گرفته است و آن زمانی بوده که تمیزکار شیشه های شکسته شده را پیدا کرده است. گفته شده که اوباما از این حادثه خشمگین شده است.

رسوایی اخلاقی

در سال ۲۰۱۲ میلادی ۱۳ مامور سرویس مخفی آمریکا در جریان سفری به کلمبیا برای آماده کردن مقدمات سفر اوباما با رسوایی اخلاقی و جنسی روبرو شدند. این ماموران سرویس مخفی آمریکا به مست شدن و استخدام زنان روسپی متهم شدند.این رسوایی منجر به تعلیق تعدادی از ماموران سرویس مخفی شد و بزرگترین شرمساری در تاریخ این نهاد لقب گرفته است.

کامیون سرقت شده مملو از فلز

در سپتامبر ۲۰۱۲ میلادی یک روز پیش از دیدار جو بایدن از دیترویت در روز کارگر یک کامیون که از سوی سرویس مخفی آمریکا اجاره کرده بود از یک هتل که در آن پارک شده بود سرقت شد. روز بعد این کامیون پر از فلز پیدا شد.

مامور مست در آمستردام

در مارس ۲۰۱۳ میلادی یک مامور سرویس مخفی آمریکا در حالی که مست بود توسط کارکنان یک هتل در هلند پیدا شد این رسوایی در شرایطی بود که اوباما قصد داشت به آمستردام سفر کند.

جا گذاشتن گلوله‌ها

نوامبر ۲۰۱۳ میلادی اخباری مربوط به یک مقام ارشد سرویس مخفی آمریکا که مسئول ده ها مامور در بخش امنیت ریاست جمهوری آمریکا بود منتشر شد که نشان می داد وارد اتاق یک زن پس از مشورب خواری با وی در یک هتل شده است.

این زن زمانی که متوجه شده ایگناسیو زامورا جی آر سلاح با خود حمل کرده خشمگین شده و خواستار ترک اتاق از سوی وی شده است. وی از اتاق خارج شده ولی تصادفا گلوله های خود را جاگذاشته است.

یک مسئول امنیتی دیگر در دفتر ریاست جمهوری آمریکا نیز به اتهامات جنسی متهم شد و هر دوی آنها از بخش امنیتی ریاست جمهوری حذف شدند.

دویدن به سوی اتاق شرقی

به گزارش بی بی سی مقام‌های آمریکایی می‌گویند عمر گونزالس، از کهنه‌سربازان جنگ عراق که چاقویی در دست داشت، در حالی که در طبقه اصلی محل سکونت خانواده رئیس‌جمهوری می‌دوید، توسط یک مأمور امنیتی متوقف شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که آژیر ورودی کاخ سفید خاموش شده بود.مقام‌های آمریکایی که نامشان فاش نشده به چندین رسانه آمریکایی گفته‌اند که آقای گونزالس در روز ۱۹ سپتامبر توانست تا “اتاق شرقی” بزرگ‌ترین اتاق در اقامتگاه رئیس‌جمهوری آمریکا که از آن به شدت حفاظت می‌شود، پیش برود.

پیشتر گفته شده بود که عمر گونزالس مدت کوتاهی پس از پریدن از روی نرده‌های کاخ سفید متوقف شده است.‬
منبع: تسنیم

۸ مهر ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI