دومین خلبان زن به داعش حمله می‌کند+تصاویر

دومین خلبان زن به داعش حمله می‌کند+تصاویر

روزنامه عربستانی المرصد نوشت: پس از حضور “مریم المنصوری” خلبان زن اماراتی در بمباران مواضع داعش، یک خلبان زن انگلیسی که نامش فاش نشده نیز روز شنبه با یک جنگنده به سوی عراق پرواز کرد، اما به نوشته روزنامه دیلی میل انگلیس وی در عملیات مذکور، مواضع تروریست ها را بمباران نکرده است. یادآور می […]

روزنامه عربستانی المرصد نوشت: پس از حضور “مریم المنصوری” خلبان زن اماراتی در بمباران مواضع داعش، یک خلبان زن انگلیسی که نامش فاش نشده نیز روز شنبه با یک جنگنده به سوی عراق پرواز کرد، اما به نوشته روزنامه دیلی میل انگلیس وی در عملیات مذکور، مواضع تروریست ها را بمباران نکرده است.

یادآور می شود وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد دو فروند جنگنده این کشور در اولین مأموریتشان پس از موافقت پارلمان با شرکت در جنگ علیه داعش، روز شنبه اقدام به پرواز بر فراز عراق کردند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک شاهد عینی در پایگاه اکروتری انگلیس در قبرس نوشت که دو فروند جنگنده تورنادوی این کشور از این پایگاه پرواز کرده و پس از هفت ساعت به آن بازگشته اند.

سخنگوی وزارت دفاع انگلیس از آمادگی جنگنده های تورنادوی این کشور برای پرواز بر فراز عراق پس از موافقت پارلمان با حضور در این عملیات خبر داد و اعلام کرد: تحولات وضعیت در زمان مناسب اعلام خواهد شد.

یادآور می شود سه فروند جنگنده تورنادوی انگلیس که معمولا در پایگاه هوایی مارهام این کشور مستقر هستند از ماه آگوست گذشته به پایگاه اکروتری قبرس منتقل شده اند و در عملیات کسب اطلاعات و شناسایی در آسمان عراق در شش هفته اخیر شرکت داشته اند.

انگلیس از زمان استقلال قبرس در سال ۱۹۶۰ تاکنون، دارای دو پایگاه نظامی در این کشور است.

 

منبع: العالم
۷ مهر ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI