هواپیمای اختصاصی ویژه 400میلیون دلاری اردوغان - دانلود سخنرانی رائفی پور

هواپیمای اختصاصی ویژه ۴۰۰میلیون دلاری اردوغان

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:یک خانم گوینده تلویزیون دولتی ترکیه در نامه‌ای، همسر اردوغان را به فرح پهلوی تشبیه کرده و به وی هشدار داده مبادا با اعمال خود به سرنوشت همسر شاه معدوم ایران دچار شود. خانم گلگون فیمان بوداک، که در شبکه دولتی تلویزیون “آرتی” ترکیه کار می‌کند و ساختمان اصلی آن در آنکارا، […]

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:یک خانم گوینده تلویزیون دولتی ترکیه در نامه‌ای، همسر اردوغان را به فرح پهلوی تشبیه کرده و به وی هشدار داده مبادا با اعمال خود به سرنوشت همسر شاه معدوم ایران دچار شود.
خانم گلگون فیمان بوداک، که در شبکه دولتی تلویزیون “آرتی” ترکیه کار می‌کند و ساختمان اصلی آن در آنکارا، نزدیک کاخ جدید ریاست جمهوری قرار دارد، در این نامه نوشت: به عنوان یک زن با شما درد دل می‌کنم و می‌گویم اینهمه اسراف زشت است. وی با یادآوری مصادیقی از ریخت و پاش‌ها و اسراف‌های رئیس‌جمهور جدید، از امینه اردوغان خواست حتماً کتاب زندگی فرح پهلوی، همسر محمدرضا، شاه سابق ایران را بخواند.
خانم گلگون، در بخشی از نامه خود به هواپیمای اختصاصی جدید اردوغان اشاره کرده که همزمان با مراسم تحلیف ریاست جمهوری از کشور آمریکا به ترکیه تحویل داده شد. این هواپیما که از دو سال و نیم پیش به سفارش شخص اردوغان در شهر سنت آنتونیو آمریکا طراحی شده با هزینه ۴۰۰ میلیون دلاری ساخته شد. علاوه بر هزینه‌های این هواپیمای گرانقیمت که می‌تواند بدون توقف ۱۵۰۰۰ کیلومتر مسافت را طی کند سنت شکنی اردوغان درخصوص کاخ ریاست جمهوری چانکایا و هزینه گزافی که برای آن کرده یکی دیگر از مواردی است که خشم گوینده خبر تلویزیون و خیلی از مردم را برانگیخته است. گلگون فیمان بوداک، به همسر اردوغان که این روزها خود را بانوی اول ترکیه می‌داند یادآور شد که این پولها سهم مردم ترکیه است که رئیس‌جمهور آن را برای ساخت کاخ و خرید هواپیما و دهها مورد دیگر هزینه می‌کند و اگر او شوهرش را از این ولخرجی‌ها باز ندارد، تحقق سرنوشت فرح پهلوی در مورد بانوی اول ترکیه دور از انتظار نخواهد بود.

۲۴ شهریور ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI