لبنیات گران شد

لبنیات گران شد

قیمت شیر و لبنیات پس از کش و قوس‌های فراوان بین دولت، دامداران و کارخانه‌داران بالاخره آزاد و در بازار گران شد. بر اساس گزارش میدانی فارس در اولین روز ماه مبارک رمضان قیمت شیر و برخی از محصولات لبنی با برندهای معروف از ۱۰۰ تا هزار تومان افزایش یافته است. یک برند معروف و […]

قیمت شیر و لبنیات پس از کش و قوس‌های فراوان بین دولت، دامداران و کارخانه‌داران بالاخره آزاد و در بازار گران شد.

بر اساس گزارش میدانی فارس در اولین روز ماه مبارک رمضان قیمت شیر و برخی از محصولات لبنی با برندهای معروف از ۱۰۰ تا هزار تومان افزایش یافته است.

یک برند معروف و پر مصرف قیمت شیر کم چرب را از ۱۹۰۰ تومان به ۲۰۰۰ تومان و شیر پرچرب را از ۲۰۰۰ تومان به ۲۳۰۰ تومان رسانده است.

همچنین این برند قیمت خامه را ۱۰۰ تومان قیمت ماست یک کیلویی را ۵۰۰ تومان، قیمت شیرکاکائو را ۲۰۰ تومان و قیمت ماست دبه‌ای یک کیلویی را ۱۰۰۰ تومان افزایش داده است.

براساس این گزارش: برخی از محصولات لبنی طی دو هفته گذشته افزایش قیمتی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ تومان در قیمت محصولاتشان داشته‌اند.

دبیر انجمن صنایع شیر گفته است که هم‌اکنون قیمت شیر خام از دامدار با توجه به کیفیت، از کیلویی ۱۱۱۰ تومان تا ۱۲۵۰ تومان متغیر است و قیمت شیر مصرف‌کننده در بازار هم نرخ ثابتی ندارد و هر شرکتی با توجه به کیفیت نوع بسته‌بندی و تنوع محصول و متناسب با تقاضا، قیمت تعیین می‌کند.

باکری در پاسخ به اینکه با افزایش تقاضا در ماه رمضان آیا قیمت لبنیات افزایش می‌یابد؟ گفت: با توجه به اینکه کارخانه‌های تولید‌کننده با همدیگر رقابت می‌کنند، احتمال افزایش قیمت وجود ندارد.

براساس این گزارش چندی پیش به دنبال درخواست‌های متعدد دامداران از دولت مبنی بر افزایش قیمت شیر بالاخره قیمت خرید شیر خام از دامدار از سوی دولت ۱۴۴۰ تومان اعلام شد.

منبع: خبرگزاری فارس
۸ تیر ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

نويسنده ديدگاه :hossein

لعنت خدا بر کسایی که فقط به فکر شکم خودشونن نه به فکر مردم !!! آخه نه اتفاقی افتاده نه چیزی چرا گرون میکنید؟؟؟
لابود گاوها آنفولانزا مرغی گرفتن !!!والا دلیل الکی بلدن بیارن 😐

KHAMENEI KHAMENEI