۷۰۰شهروند ترکیه ای به داعش پیوستند

روزنامه حریت، تازه ترین گزارش های اطلاعاتی در ترکیه نشان می دهد حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ شهروند ترکیه به داعش پیوسته اند. برخی گزارش ها نیز نشانگر این مساله است که حدود ۳ هزار شهروند ترکیه که به شبه نظامیان داعش پیوسته اند دیگر اجازه بازگشت به این کشور نداشته اند. خانواده های ۱۶۳ شهروند […]

روزنامه حریت، تازه ترین گزارش های اطلاعاتی در ترکیه نشان می دهد حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ شهروند ترکیه به داعش پیوسته اند. برخی گزارش ها نیز نشانگر این مساله است که حدود ۳ هزار شهروند ترکیه که به شبه نظامیان داعش پیوسته اند دیگر اجازه بازگشت به این کشور نداشته اند.

خانواده های ۱۶۳ شهروند ترکیه به مقام های امنیتی اعلام کرده اند که بستگان آنها ناپدید شده و به احتمال زیاد به داعش ملحق شده اند. این افراد پس از پیوستن به داعش در اردوگاه های نظامی در سوریه تحت آموزش قرار گرفته اند.

منابع آگاه امنیتی ترکیه نیز اعلام کردند: “تاکنون ۶ نفر از اتباع این کشور که در کنار داعش در سوریه می جنگیده اند کشته شده و ۶ نفر دیگر نیز زخمی شده اند.”

گزارش های مختلفی در خصوص ایجاد اردوگاه های نظامی توسط داعش در نزدیکی مرزهای ترکیه منتشر شده است. این اردوگاه ها توسط شهروندان ترکیه اداره می شود. ترکیه تدابیر امنیتی در طول مرزهای خود با سوریه را به شدت افزایش داده است. ترکیه هزاران جنگجوی تکفیری اروپایی را نیز در فهرست سیاه قرار داده است.

ترکیه بارها حمایت خود را از نیروهای مخالف میانه روی دولت سوریه اعلام کرده و هر گونه حمایت از نیروهای تندرو و افراطی را رد کرده است ولی شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد دولت آنکارا از شبه نظامیان تکفیری تندرو در سوریه حمایت می کند.

منبع: تسنیم
۷ تیر ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI