هواپیما خلیج فارس بازنشسته شد+عکس

چندی پیش نیز این هواپیمای ۷۴۷ متعلق به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در راه رفتن به کوالالامپور به دلیل نیاز به خدمات پزشکی و درمانی، از برج مراقبت فرودگاه بین المللی زاهدان تقاضای فرود اضطراری کرد و در زاهدان بر زمین نشست که در رسانه ها منعکس شد. به گزارش صبحانه، یکی از اتفاقات و […]

چندی پیش نیز این هواپیمای ۷۴۷ متعلق به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در راه رفتن به کوالالامپور به دلیل نیاز به خدمات پزشکی و درمانی، از برج مراقبت فرودگاه بین المللی زاهدان تقاضای فرود اضطراری کرد و در زاهدان بر زمین نشست که در رسانه ها منعکس شد.

به گزارش صبحانه، یکی از اتفاقات و اقدامات مهمی که سالهای اخیر در صنعت هوایی کشورمان رخ داده است بازنشسته شدن هواپیماهای غول پیکر بویینگ ۷۴۷ ناوگان هواپیمایی ایران ایر یا همان هما است که از جمله آن می توان به بازنشسته شدن هواپیمای جنجالی ایرباس ۳۰۰ هما اشاره کرد که سالها قبل به تیتر روزنامه ها تبدیل شده بود.
اما دومین رخداد مهم در این زمینه هم طی روزهای اخیر رخ داده است و یکی از بویینگ های ۷۴۷ که سالها وظیفه حمل و نقل مردم ایران در پروازهای داخلی و خارجی را بر عهده داشته پس از صدها هزار ساعت، برای همیشه زمینگیر خواهد شد.
این هواپیمای بویینگ با شماره رجیستری EP-IAA پس از انجام آخرین پرواز خود به کشور هندوستان، برای همیشه در فرودگاه مهرآباد به خواب فرو رفت. خداحافظی با عضوی دیگر از ناوگان پر افتخار پهن پیکر و دوربرد هما که به “آلفا آلفا” مشهور بود، نشان داد برنامه جدید مدیران هما استفاده از هواپیماهای جدید یا منتظر ماندن برای به نتیجه رسیدن مذاکرات با غرب برای خرید هواپیماهای نو است.
اما شهرت بزرگ این بویینگ به خاطر درج نام پر افتخار و تاریخی “خلیج فارس” یا همان Persian Gulf است که این هواپیما را تبدیل به اسطوره ای در بین هواپیماهای مسافربری کشورمان تبدیل کرده بود و بسیاری از مردم و کارکنان صنعت هوایی با این پرنده که به نوعی مشهورترین هواپیمای ایرانی بود عکس یادگاری گرفته بودند.
البته چندی پیش نیز این هواپیمای ۷۴۷ متعلق به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در راه رفتن به کوالالامپور به دلیل نیاز به خدمات پزشکی و درمانی، از برج مراقبت فرودگاه بین المللی زاهدان تقاضای فرود اضطراری کرد و در زاهدان بر زمین نشست که در رسانه ها منعکس شد.
قرار است با توجه به امکان استفاده مجدد از موتورهای این بویینگ، این موتورها روی یک هواپیمای بویینگ ۷۴۷ دیگر نصب شده و یک ۷۴۷ دیگر به پروازهای خود ادامه دهد.
۴ تیر ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI