مشکل داور ایران و بوسنی

هوشنگ نصیرزاده رئیس کمیته تدوین و مقررات فدراسیون فوتبال در مورد داور اسپانیایی دیدار بوسنی و ایران گفت: کارلوس ولاسکو کاربالو داور ۴۳ ساله اسپانیایی است که بازی‌های اروپا و انگلیس را هم در همین جام جهانی سوت زده است. او در سال ۲۰۱۴ در لیگ قهرمانان اروپا مسابقه منچستر و بایرن را هم قضاوت […]

هوشنگ نصیرزاده رئیس کمیته تدوین و مقررات فدراسیون فوتبال در مورد داور اسپانیایی دیدار بوسنی و ایران گفت: کارلوس ولاسکو کاربالو داور ۴۳ ساله اسپانیایی است که بازی‌های اروپا و انگلیس را هم در همین جام جهانی سوت زده است. او در سال ۲۰۱۴ در لیگ قهرمانان اروپا مسابقه منچستر و بایرن را هم قضاوت کرده، همچنین مسابقاتی مانند گالاتاسرای ترکیه و چلسی و منچسترسیتی و زسکا را هم سوت زده است. ولاسکو در مسابقات مقدماتی جام جهانی هم بازی‌های ایتالیا و بلغارستان و ترکیه و هلند را قضاوت کرده است.

وی افزود: این داور در سال ۲۰۰۸ وارد فهرست فیفا شد و در سال ۲۰۱۱ به عنوان داور الیت اروپایی انتخاب شده است. او متولد شهر مادرید اسپانیاست و شغل اصلی‌اش مهندسی است. تاکنون ۵۴ بازی بین‌المللی را سوت زده که در مجموع ۱۸ پنالتی و ۵ کارت قرمز و ۱۹۹ کارت زرد به بازیکنان نشان داده است. این آمار نشانگر آن است که داور دست به جیبی نیست و بیشتر در زمین مدیریت می‌کند.

نصیرزاده در مورد اروپایی بودن این داور با توجه به دیدار ایران با تیم بوسنی که یک اروپایی است گفت: فیفا در مرحله اول مسابقات جام جهانی معمولاً داور را از قاره‌ای خارج از دو تیم مسابقه‌کننده انتخاب می‌کرد که انتخاب ولاسکوی اسپانیایی برای بازی با بوسنی خلاف رویه فیفا در چند روز اخیر است، البته با توجه به سوابقی که از این داور سراغ داریم باید گفت ولاسکو جزو داوران معتبر اروپایی است و تنها ایرادش تنها اروپایی بودن آن است، به ویژه که ما هم با یک تیم اروپایی در روز چهارشنبه مسابقه داریم.

منبع: فارس
۴ تیر ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI