برخورد با بدحجابان در دانشگاه ازاد ممنوع + سند تاسف بار

رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد در نامه ای به مدیران و روسای دفاتر حراست واحدهای دانشگاه آزاد، دستورالعمل تعجب برانگیزی را ابلاغ کرد. در این نامه از حراست واحدهای دانشگاه آزاد خواسته شده است از هرگونه مداخله در موضوع حجاب و عفاف (حتی در صورت مشاهده تخلفات) خودداری کنند. علت این درخواست تامل برانگیز رئیس […]

رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد در نامه ای به مدیران و روسای دفاتر حراست واحدهای دانشگاه آزاد، دستورالعمل تعجب برانگیزی را ابلاغ کرد.

در این نامه از حراست واحدهای دانشگاه آزاد خواسته شده است از هرگونه مداخله در موضوع حجاب و عفاف (حتی در صورت مشاهده تخلفات) خودداری کنند.

علت این درخواست تامل برانگیز رئیس حراست دانشگاه آزاد این است که مقوله حجاب و عفاف موضوع فرهنگی بوده و نیاز به برنامه ها و راهکارهای خاص و تخصصی فرهنگی دارد!

این نامه می افزاید: در صورت مشاهده هرگونه دخالت بی مورد دفاتر حراست در موضوع صدرالاشاره طبق مقررات با افراد خاطی برخورد انضباطی خواهد شد.

جالب اینکه در این دستورالعمل تامل برانگیز خطاب به حراست واحدهای دانشگاهی آمده است در صورت تمایل ریاست واحد یا شورای فرهنگی جهت مداخله و یا مشارکت حراست در اجرای برنامه های مرتبط با مسئله حجاب و عفاف، می بایست موضوع به صورت مکتوب با ذکر حدود اختیارات و شرح وظایف خاص به حراست واحد ابلاغ و حراست نیز پس از انجام هرگونه اقدامی گزارش عملکرد خود را برای این مرکز ارسال نماید.

متن این نامه به شرح ذیل است:

نظر به اینکه مقوله حجاب و عفاف موضوع فرهنگی بوده و نیاز به برنامه ها و راهکارهای خاص و تخصصی فرهنگی دارد لذا مقتضی است حراست واحدهای دانشگاهی از هرگونه مداخله در اجرای برنامه های مرتبط با موضوع مطروحه خودداری نموده و صرفا برابر شرح وظایف ذاتی ضمن رصد روند اجرای برنامه های معاونتهای فرهنگی در صورت مشاهده تخلفات احتمالی اشخاص نسبت به تهیه و ارسال گزارش موارد، به متولی فرهنگی واحد اقدام نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه دخالت بی مورد دفاتر حراست در موضوع صدرالاشاره طبق مقررات با افراد خاطی برخورد انضباطی خواهد شد.

تذکر۱: در صورت تمایل ریاست واحد با شورای فرهنگی جهت مداخله و یا مشارکت حراست در اجرای برنامه های مرتبط با مسئله حجاب و عفاف می بایست موضوع به صورت مکتوب با ذکر حدود اختیارات و شرح وظایف خاص به حراست واحد ابلاغ و حراست نیز پس از انجام هرگونه اقدامی گزارش عملکرد خود را برای این مرکز ارسال نماید.

تذکر۲: در صورتیکه مسئولین فرهنگی واحد در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و انضباطی در موضوع حجاب و عفاف و همچنین برخورد با افراد خاطی اقدامی نمودند گزارش خود را به همراه مستندات به این مرکز ارسال تا جهت سلسله مراتب سازمانی ارسال گردد.

در این باره اما سوالاتی که در اذهان باقی می ماند این است که آیا با این دستور العمل عجیب دانشگاه آزاد، پروژه شکست خورده ضدانقلاب در چند روزگذشته (که به صورت زنجیره ای از شهروندان خواسته بودند در روز ۱ تیر کشف حجاب نمایند) در ۱ مهر ماه سال جاری از سوی حراست دانشگاه آزاد به ثمر خواهد نشست؟! آیا این دستورالعمل به نوعی شانه خالی کردن مسئولان انضباطی از مسئولیت ذاتی خود مبنی بر حراست از ارزش های اسلامی در دانشگاه ها نیست؟! آیا محول کردن وظایف حراستی به مسئولین فرهنگی دانشگاه و الزام شورای فرهنگی به درخواست مکتوب جهت مداخله حراست، گامی در جهت جنجال سازی در دانشگاه ها محسوب نمی شود؟! آیا چنین دستور العملی قابل تعمیم به سایر وظایف ذاتی حراست نیست؟! به این معنی که اگر سارقی در حال دزدی از منابع مالی اداری دانشگاه بود، حراست دانشگاه می تواند، با این عنوان که این منابع مربوط به بخش اداری مالی دانشگاه است، از این سرقت چشم پوشی کند؟!

۴ تیر ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

نويسنده ديدگاه :امیرحسین

اندیشتون خوبه ولی انشاالله وسیع تر شه …

نويسنده ديدگاه :محسن313

آخه چرا نمیفهمید
اینجا ایرانه
شیعه خانه امام زمان
با همه جای دیگه دنیا فرق داره
برید این رذالتهاتونو جای دیگه انجام بدبد…

نويسنده ديدگاه :گمنام

تبارک الله باید روش بیشترکارکنین

نويسنده ديدگاه :امیر

چیه متن نامه اشتباهه؟؟؟ چرا همه مسائل رو بهم مربوط می کنید. زورکی نمیشه اشاعه حجاب کرد.همانطور که رضاخان نتونست کشف حجاب کنه.چرا تفکر رضاخانی قلدر منشانه دارید؟؟؟؟ بجای اعمال زور خودتونو و افکارتونو و ظاهر و باطنتونو یکی کنید همه اصلاح می شوند.علت این کارها بی حجابی دورنگی در ذات مسئولین نهادهاست.خسته نکنید خودتونو…………………………….

نويسنده ديدگاه :پیمان

با وحشی گری کاری درست نمیشه روش پیامبر ما این نبود که الگوی ماست اون با مهبت اون انسانهای جاهل رو درست کرد

نويسنده ديدگاه :مجمود

بسمه تعالی
باسلام:کدام حراستی است که به تکلیف عمل کندبرای اینکه حفظ سمت کنندتاذره ای ازحقوق ومزایا وپاداش کم نشودتابع دستورات مدیران وزارتی میباشند

نويسنده ديدگاه :hossein

امیر دادا فکر و مغزت تو حلقم 🙂
آخه … مثال میاری؟؟؟رضا شاه چه ربطی داره؟؟؟ اون با زور میخواست ضد دینی عمل کنه !!!! در اینجا دین زور میگه نه آدمها !!!
آره کسی دوست داره دین داشته دوست نداره نداشته باشه ولی وقتی تو مملکت دین شیعه دوازده امامی داری زندگی میکنی اجازه متفاوت بودن و بین مردم نداری !!!! تو خونه خودت پیش فامیلت میتونی آزاد باشی ولی نباید تو اجتماع اینگونه باشی !!!
چرا چرت و پرت میگی؟؟؟؟ همانطور که تو آمریکا اسمش آزادیه ولی حدی داره !!! نمیتونی تو جمعی که لباس بر تن دارن لخت بری !!!
سوره نور بخون بعد بیا اظهار نظر کن !!!!
مثلا من بگم خوب دوست ندارم اینطوری باشم و تو جمعی به ناموس مردمی که دوست داره خوب باشه تجاوز کنم کاره خوبیه؟؟؟؟؟ اگر با این حرفها بازم حرفه خودت و میزنی پس لطف کن شماره آبجیتو بده من کارش دارم چون منم دوست ندارم اینگونه باشم 😐
و خداوند عقلم آفرید ( کمی فکر کن خب)

نويسنده ديدگاه :منتظر تا آخر

امیر جان ضمن تایید کلام شما باید بگویم متن نامه کاملا مناسب است، طبق مصوبه شورای عالی فرهنگی برخورد بابد حجابی در دانشگاهها جزء وظایف شورای امر به معروف ونهی از منکر در دانشگاههاست. این شورا تحت برنامه ریزی (شورای فرهنگی) دانشگاه که متشکل از رییس دانشگاه، مسول حراست دانشگاه و دیگر مسولین فرهنگی و نمایندگان قشر دانشجویی دانشگاه میباشد تشکیل شده است.
حالا اگر کمکاری و بی عرضهگی و بی قیدی به این مسائل در دانشگاهها هست با نا آگاهی تقصیر را گردن حراست بیچاره نیندازیم زیرا که یک مامور حراست مامور روشنگری وبصیرت دهی نیست و هم با مشکلات فرهنگی باید فرهنگی برخورد کرد ونه قحری (اگر نیت انسان سازی باشد)

KHAMENEI KHAMENEI