جزئیات جدید از آزادسازی قیمت‌های بلیط هواپیما

علیرضا جهانگیریان امروز در حاشیه اولین همایش ایمنی در حمل‌ونقل هوایی در جمع خبرنگاران درباره متنوع‌سازی نرخ‌های بلیط هواپیما اظهار داشت: آزادسازی قیمت‌های بلیط هواپیما در دو مرحله انجام می‌شود که گام اول آن متنوع‌سازی و گام دوم آزادسازی کامل است. به گزارش ظهور۱۲ به نقل از فارس ، وی ادامه داد: مرحله اول که […]

علیرضا جهانگیریان امروز در حاشیه اولین همایش ایمنی در حمل‌ونقل هوایی در جمع خبرنگاران درباره متنوع‌سازی نرخ‌های بلیط هواپیما اظهار داشت: آزادسازی قیمت‌های بلیط هواپیما در دو مرحله انجام می‌شود که گام اول آن متنوع‌سازی و گام دوم آزادسازی کامل است.

به گزارش ظهور۱۲ به نقل از فارس ، وی ادامه داد: مرحله اول که این روزها آغاز شده است متنوع‌سازی نرخ‌های بلیط هواپیما است.

جهانگیریان اضافه کرد: در حدود قیمت‌های مصوب سال ۹۱ لازم بود امسال نیز افزایش قیمتی در نرخ‌های بلیط هواپیما اعمال شود که شرکت‌ها اجازه یافتند ۳۰ درصد کمتر و بیشتر از نرخ‌های مصوب قبلی در نرخ‌های جدید در قالب متنوع‌سازی اعمال کنند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور گفت: این تنوع برحسب زمان پرواز، زمان خرید بلیط، مسیر و خدمات متفاوت است.

جهانگیریان افزود: البته در راستای وفق شرکتها با این موضوع پیش‌بینی کردیم ۶ ماه قانون متنوع‌سازی اجرایی شود و پس از آن آزادسازی را عملیاتی کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در این مدت نقاط ضعف و قوت اجرای این قانون مشخص خواهد شد و در آزادسازی کامل مشکل چندانی نخواهیم داشت.

وی تأکید کرد: البته طیف کاهش ۳۰ درصدی نرخ‌ها تا افزایش ۳۰ درصدی قیمت‌ها با تفاهم و حضور ایرلاین‌ها مصوب شد.

وی بیان کرد: در واقع متنوع‌سازی یعنی قیمت‌ها در حول و حوش نرخ متوسط، متنوع شود.

۳ تیر ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI