اعضای یک جانباز به۱۲بیمار اهدا شد

اعضای بدن زنده یاد “محمد وزیری”، جانباز سال های دفاع مقدس که در بیمارستان منتصریه دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس بستری بود به ۱۲ بیمار نیازمند اهدا شد. خانواده این جانباز هشت سال دفاع مقدس با قبول پیوند اعضای محمد وزیری که مرگ مغزی او به تأیید پزشکان رسیده بود به ۱۲ نفر از هموطنان […]

اعضای بدن زنده یاد “محمد وزیری”، جانباز سال های دفاع مقدس که در بیمارستان منتصریه دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس بستری بود به ۱۲ بیمار نیازمند اهدا شد.

خانواده این جانباز هشت سال دفاع مقدس با قبول پیوند اعضای محمد وزیری که مرگ مغزی او به تأیید پزشکان رسیده بود به ۱۲ نفر از هموطنان کشورمان حیات بخشیدند.

کلیه‌های این جانباز کاشمری به دو شهروند مشهدی ۵۱ و ۵۳ ساله که سال ها از نارسایی کلیه رنج می‌بردند پیوند زده شد و همچنین کبد وی در بیمارستان نمازی شیراز به مردی ۴۳ ساله و ساکن در زنجان اهدا شد.

اضافه بر این قرنیه‌های چشم و قسمتی از پوست این جانباز به بیمارانی دیگر اهدا شد که باری دیگر سلامتی تعدادی از بیمارانی که از نقص عضو رنج می‌بردند را فراهم آورد.

جانباز محمد وزیری در ۳۱ تیر ۱۳۶۷ در منطقه غرب کشور (سومار) به درجه جانباز نائل شد و پس از تحمل سال‌ها رنج با اهدای اعضای خود باری دیگر ایثارگری را به اثبات رساند.

۲ تیر ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI