جسد « ریچارد فرای» پس از ۷۳روز سوزانده شد

هفتم فروردین‌ماه امسال (۲۷ مارس ۲۰۱۴) «ریچارد نلسون فرای» – ایران‌شناسِ آمریکایی – در سن ۹۴ سالگی در شهر بوستون آمریکا درگذشت. او سال‌ها پیش وصیت کرده بود تا پس از مرگ، در کنار زاینده‌رود در اصفهان دفن شود؛ اما با وجود موافقت دو رییس‌جمهور وقت ایران با این پیشنهاد، به‌دلیل اتفاق‌هایی که پس از […]

هفتم فروردین‌ماه امسال (۲۷ مارس ۲۰۱۴) «ریچارد نلسون فرای» – ایران‌شناسِ آمریکایی – در سن ۹۴ سالگی در شهر بوستون آمریکا درگذشت. او سال‌ها پیش وصیت کرده بود تا پس از مرگ، در کنار زاینده‌رود در اصفهان دفن شود؛ اما با وجود موافقت دو رییس‌جمهور وقت ایران با این پیشنهاد، به‌دلیل اتفاق‌هایی که پس از مرگش افتاد، برای خاکسپاری به ایران منتقل نشد، تا این‌که چندی پیش، پیکر او در همان شهر بوستون سوزانده شد.

دکتر تورج دریایی – یکی از همکاران ایرانی پروفسور فرای در آمریکا و استاد تاریخ ایران و جوامع فارسی زبان دانشگاه کالیفرنیا در شهر ارواین آمریکا – با تأیید خبر سوزانده شدن پیکر فرای، به  ایسنا گفت: دو هفته‌ی پیش، خانواده‌ی پروفسور فرای پس از ۷۳ روز انتظار برای رسیدن خبری از ایران و دادن اجازه برای دفن پیکر این ایران‌شناس در این کشور، بالاخره تصمیم گرفت پیکر او را بسوزاند؛ اما هنوز نمی‌دانم قرار است با خاکستر او چه کنند.

۲ تیر ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

نويسنده ديدگاه :...

خدا رو شکر.
احتمالاً همچین آدم ممکن بود جنازش هم جاسوس باشه!
یا اینکه مثلاً تو جسدش میکروفونی، فرستنده ای، دوربینی چیزی جا سازی کنند بفرستند! نه…؟؟؟!!!
واقعاً که…

نويسنده ديدگاه :ایران دوست

همان بهتر شد که جسد اسرائیل شناس ! و کهنه جاسوس صهیونیست پنتاگون و تحریف کننده تاریخ واقعی ۹۰۰۰ ساله ایران (خداینامه ) و پردازنده تاریخ جعلی ۲۵۰۰ ساله صهیونیستی کوروشی ! را بسوزانند و خاکستر کنند و بهتر است خاکستر آنرا هم در چاه توالت اتاق جاسوسی اش در پنتاگون بریزند ! و خاک پاک اسپاهان را دوباره ( مثل لاشه آبراهام پوپ دزد غارتگر سارق آثار باستانی ایران ) نجس نکنند تا روان پاک فردوسی توسی کمی آرام گیرد !

KHAMENEI KHAMENEI