حدود یک میلیون خودرو فرسوده در کشور

حدود یک میلیون خودرو فرسوده در کشور

سرپرست معاونت نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت گفت: ۹۴۰ هزار خودرو سواری و وانت فرسوده در کشور وجود دارد. به گزارش ایسنا، محمد حیدری پاشاکی افزود: کلیه واردکنندگان خودرو موظف می‌شوند به تناسب میزان مصرف سوخت خودرو وارداتی، خودرو فرسوده اسقاط کنند. وی با توجه به حجم واردات خودرو به کشور […]

سرپرست معاونت نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت گفت: ۹۴۰ هزار خودرو سواری و وانت فرسوده در کشور وجود دارد.

به گزارش ایسنا، محمد حیدری پاشاکی افزود: کلیه واردکنندگان خودرو موظف می‌شوند به تناسب میزان مصرف سوخت خودرو وارداتی، خودرو فرسوده اسقاط کنند.

وی با توجه به حجم واردات خودرو به کشور تاکید کرد:‌ فرصت مناسبی به تمامی واردکنندگان خودرو داده شده تا خود را برای اعمال قانون آماده کنند.

سرپرست معاونت نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با اشاره به ورود خودروهای وارداتی و تناسب آن با اسقاط خودروهای فرسوده تاکید کرد: تمام تلاش و وظیفه این معاونت خروج خودروهای فرسوده و کمک به نوسازی ناوگان حمل ونقل کشور است و معیار تعداد اسقاط خودرو فرسوده میزان مصرف سوخت خودروهای وارداتی است.

وی با اشاره به تعداد ۹۴۰ هزار خودرو سواری و وانت فرسوده در کشور اظهار داشت:‌ میزان مصرف سوخت و آلایندگی خودروهای فرسوده به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل آلودگی هوا، گاه تا چند برابر یک خودروی معمول است و در همین راستا لزوم تسریع در اجرای این قانون اجتناب‌ناپذیر است.

حیدری با اشاره به بند یک تصویب‌نامه مورخ ۹۲/۷/۱۴ هیات وزیران تصریح کرد: کلیه واردکنندگان موظف به اجرای این قانون هستند و با توجه به ایجاد بسترهای اجرایی لازم، این قانون تحت نظارت ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت اجرایی خواهد شد.

حیدری با اشاره به یک میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو فرسوده اسقاط شده در کشور گفت:‌ پیش‌بینی می شود با اجرای این طرح، سرعت اسقاط خودروهای فرسوده به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI