رهبر اخوان المسلمین به اعدام محکوم شد

رهبر اخوان المسلمین به اعدام محکوم شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اسکای نیوز، دادگاه جنایی جیزه حکم اعدام محمد بدیع رهبر اخوان المسملین، محمد بلتاجی، صفوت حجازی، عصام العریان، و ۱۰ تن از دیگر از رهبران اخوانی را به اتهام دست داشتن در حوادث مسجد الاستقامه به مفتی ارجاع داد. نماینده دادستانی در پرونده حوادث مسجد الاستقامه جیزه پیش […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اسکای نیوز، دادگاه جنایی جیزه حکم اعدام محمد بدیع رهبر اخوان المسملین، محمد بلتاجی، صفوت حجازی، عصام العریان، و ۱۰ تن از دیگر از رهبران اخوانی را به اتهام دست داشتن در حوادث مسجد الاستقامه به مفتی ارجاع داد.

نماینده دادستانی در پرونده حوادث مسجد الاستقامه جیزه پیش از این خواستار اشد مجازات برای «محمد بدیع» رهبر کل اخوان المسلمین و «محمد البلتاجی» یکی دیگر از رهبران برجسته این جماعت شده بود.

رهبران اخوان المسلملین به کشتن ۱۰ تن و زخمی کردن ۲۰ نفر دیگر در اطراف مسجد الاستقامه جیزه در پی حوادث ۳۰ ژوئن سال ۲۰۱۳ میلادی (۹ تیر ۹۲) متهم شده بودند.

کشتار شهروندان، تحریک، تخریب مسجد الاستقامه، ایجاد رعب و وحشت در بین شهروندان از جمله اتهامات دیگری است که رهبران اخوان المسلمین در این پرونده با آن مواجه بودند.

۲۹ خرداد ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI