آدمکشی با ابزار فوتبالی

شاید در سال‌های اخیر کمتر کسی باور داشت که سیاست چه به معنای اخص و اعم در ورزش هم نفوذ و رسوخ داشته و در این عرصه هم ایفای نقش می‌کند. اما امروز دیگر کمتر کسی است که وجود سیاست در ورزش و خصوصاً فوتبال که طرفداران فراوانی هم دارد را نفی کرده و به […]

شاید در سال‌های اخیر کمتر کسی باور داشت که سیاست چه به معنای اخص و اعم در ورزش هم نفوذ و رسوخ داشته و در این عرصه هم ایفای نقش می‌کند.

اما امروز دیگر کمتر کسی است که وجود سیاست در ورزش و خصوصاً فوتبال که طرفداران فراوانی هم دارد را نفی کرده و به نظر دیگری معتقد باشد.

متأسفانه از فرط نفوذ این ورزش به زندگی مردم جهان هنگامی که این ورزش در سطح جهانی خود برگزار می‌شود تمام افکار عمومی به سوی اتفاقات این ورزش جلب شده و دیگر خبرها کم و بیش توسط مردم مورد توجه قرار می‌گیرد.

این حجم طرفدار نیاز به مدیریتی سیاسی داشته که افکار و توجه شان به هر چیزی که سیاستمداران میل به آن دارند و منافعشان در آن است گمراه کنند و در مرحله بعد با خیال راحت به غارت ممالک دیگر و کشتن مردم نقاط جهان و حتی به جاسوسی گسترده‌تر بپردازند.

خصوصاً رسانه‌های جهان هم که معمولاً سیاست‌های وابسته به حکومت متبوع خودشان را در این بحث دنبال می‌کنند سعی می‌کنند نسبت به تبلیغات گسترده این موضوع اقدام کنند تا همگان با جام جهانی فوتبال درگیر شوند.

این موضوع در مورد کشورهایی صدق می‌کند که اهداف استعماری و امپریالیستی دارند و مدام به فکر حمله به کشورهای دیگر، تغییر حکومت‌ها، سو استفاده از منابع دیگر سرزمین‌ها و … است و به ساختن ویژه برنامه‌هایی با این موضوع می‌پردازند.

چه بهتر اینکه این حوادث زمانی اتفاق بیفتد که جهانیان حواسشان به یک نقطه دنیا که مسابقات در آن است معطوف باشد و متوجه کار آنها نشوند؛ در حقیقت امروز فوتبال به نفع سیاسیون تغییر مسیر داده و تبدیل به ابزاری برای سرگرم کردن افکار عمومی توسط رسانه‌ها شده است.

امروز در سطح جهان مطمئناً فوتبال دیگر بعد ورزش نداشته و ابعاد دیگر آن مورد توجه است؛ سیاست یکی از ابعاد فوتبال است، آنقدر برگزاری این مسابقات سرگرم کننده است که تمام ارکان یک کشور درگیر در اجرای آن می‌شوند.

در همین اثنا است که بسیاری از موضوعات دیگر فراموش شده. چه بسا در گوشه‌ای از دنیا حکومتی در حال فروپاشی است اما مردم دنیا هیچ توجهی ندارند و اصلاً رسانه‌هایشان این موضوعات را به نمایش نمی‌گذارند.

در کشور برزیل مخالفت‌های گسترده‌ای درباره برگزاری این مسابقات با وضع بد اقتصادی مردم انجام شده ولی باز می‌بینیم درون حکومت برزیل با تمام این معضلات که می‌توانست با مخارج صرف شده در جام جهانی بهتر شود این جام برگزار شده و زور فوتبال قدرت نمایی می‌کند.

و یا مثالی دیگر در عراق که توسط تروریست‌ها که از کشورهای حامی تروریست تغذیه می‌شوند از این وضع سو استفاده کرده و به کشت و کشتار می‌پردازند؛ البته کسی با ذات ورزش مخالفتی ندارد بلکه مخالفت از آنجایی شروع می‌شود که فوتبال وسیله اضرار به غیر شده و حقوق ممالک دیگر مورد تهاجم قرار می‌گیرد.

نویسنده : مصطفی یوسفی

۲۹ خرداد ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

نويسنده ديدگاه :hossein

ای وای
کل سایتتون شده شعار 😐
تا زمانی که مملکت خودمون به هم وره به کشورهای دیگه چی کار دارید ؟؟؟؟
شما نیستید که میگید اخبار سانسور میشه ؟؟؟؟ پس چرا میگید با فوتبال مردم نمیفهمن؟؟؟؟
اگر سانسور میشه پس کلا نمیفهمن دیگه چه با فوتبال چه بی فوتبال 😐
مثلا در سوریه جنگ بود فوتبال هم نبود چی شد؟؟؟؟
اینم مثل همونه !!!!
سایت که نباید مثل اخبار صداسیما ایران باشه که یک طرفه بره 😐
اخبار ایران تمام بدبختی کشورهای دیگرو میگه آخرش میگه تصویری ببینید از فضای سبزه فلان شهر 😐
انگاری تو ایران همه چی آرومه من چقدر خوشبختم 😐
خجالت بکشید کمی
انصافم رعایت کنید
یا حق

نويسنده ديدگاه :ناشناس

اینارو ول کن سردار قاسمی باید تو بازی ایران و ارژانتین مهاجم نوک میشد تا ۱۰ گل بزنیم

نويسنده ديدگاه :دوست

آقایhosseinخیلی برات نگرانم.اینو از ته دل میگم.برو دیدت به دنیا رو عوض کن تا دیر نشده.خیلی بده که آدم دستش رو بزاره رو چشماش بگه خورشید نیست!!!!!!!!!!

نويسنده ديدگاه :hossein

چیه !!! در مقابل حرف من حرفی دارید بزنید بگید که ما قبول کنیم !!! دروغ میگم ؟؟؟؟
پس دلیل بیار!!!!
شما هم دستت و نذار رو چشمات !!! من میگم یک طرفه نباید رفت !!! دولت فعلی ما هم با سریال پایتخت و اغاز دوره هدف مندی یارانه ها نذاشت بفهمیم که پشت پرده این مذاکره مسخره و باجشون به آمریکا چی شد !!! بعد بیایم به فوتبال فلان کشور شکایت کنیم ؟؟؟؟
انتقادم بخوایم کنیم باید از کشور خودمون شروع کنیم !!!
حالا چی و نمیبینم من ؟؟؟؟
شما بگید!!!!

نويسنده ديدگاه :امیرحسین

بچه ها دعوانکنید. چه بافوتبال چه بی فوتبال این صهیونیستهای عوضی همه جوره سوار مردم دنیا هستند.حالا یا در لباس روشنفکر بی فکر یا وهابی مخ تعطیل یا شیعه کج فهم و یا هر مدل دیگه . فوتبال و المپیک و … هم یه حربه از هزاران حربه شونه
فقط حواسمون باید جمع باشه طرفداریشون رو نکنیم

نويسنده ديدگاه :دوست

منم میگم یه طرفه نباید رفت. منم از عملکرد دولت راضی نیستم. وخیلی بهش انتقاد دارم ولی این یه استراتژی صهیونیزم جهانیه که وقتی شعبده باز دست راستش روبه شما نشون میده شما دست راست رو نگاه نکن اون داره بادست چپ کارش رو می کنه وقتی حواس همه به یه طرف دنیا جمعه اون طرف دنیا هرکاری که منافعشان در اونه مثل غارت کشورهای دیگه-کشتن مسلموناوازبین بردن جمهوری اسلامی ایران که هدف اصلیشونه روانجام میدن.دقت نکردین از شروع جام جهانی کشت وکشتار مسلمونا اطراف ایران در عراق وپاکستان وافغانستان وهم چنین سوریه ولبنان وفلسطین اشغالی چند برابر شده.در ضمن ایران واقعا امنیت داره وآرومه الان تو عراق وسوریه سر میبرن چه بلاهایی که سر زن وبچه هاشون نمیارن وهزاران فجایع دیگه. حتما باید سر خودتم بیا تا قدر امنیت وآرامش رو بدونی؟!

نويسنده ديدگاه :hossein

دوسته خوبم من حرفه شمارو قبول دارم
ولی دقت کن دارم چی میگم
میگم اخبار سانسور میشه چه بی فوتبال چه با فوتبال
درسته این اسراییل حروم …. از فوتبال درست استفاده میکنه !!! ولی حرفی از ناامنی از ایران زدم؟؟؟؟
من شدیدا موافق جمهوری اسلامی خودمون هستم !!! ولی در دولت خودمون همچین پدرسوخته بازی مثل اسراییل هست که به اون نرسیم !!!
کشور ما هم در علم دفاعی بسیار پیشرفت کرده به خاطر همینه که امنیت هست این امنیتم مدیون رهبر معظم انفلاب اسلامی هستیم . ولی از داخل داریم نابود میشیم !! همه چی به بیرون نیست !!! بگیم کشور امن نباشه داعش حمله کنه و شهید بشیم حداقل شهید شدیم !!!! اما دولت و مجلس در حدی خر تو خره که دیگه نمیتونن کنترش کنند !!! بنده سیاسی نیستم و کسی نیستم که بخوام سیاسی حرف بزنم !!! کشور از داخل داره نابود میشه !!! بدون هیچ دلیلی گرونی میشه !!! بدونه هیچ دلیلی شهریه دانشگاه از عید به بعد ۲۰۰ تومن گرون شده!!! انقدر که این دولتی ها به کشور ضرر زدن آمریکا با تحریماش نزد!!!
همچی پول نیست ولی بدون پول هیچ چیزی نیست در این زمونه !!! اون زمانی که میگفتند علم بهتر است یا ثروت چون رسیدن به علم بدون ثروت ممکن بود نه الان!!!!! این حرفها ربطی به بحث اولیه نبود ولی گفتم که فکر نکنی من چیزی نمیبینم !! دولت ما با همین حیوونها داره مذاکره میکنه که در ۳۵ سال انقلاب هیچ توهینی مثل آمدن خانم اشتون به ایران نشده بود!!! پای حیوانات آمریکا به کشور باز شده و ما غافل !!!!
در ضمن نباید به فوتبال و … گیر داده بشه !!! یک تفریحه !! مردم کشورهای دیگه فقط و فقط با اخبار نرسیدن به آنها نمیدونن اصلا اسلام چی هست !!! ربطی هم به فوتبال نداره !!! ۲۰ روز دیگه تمام میشه و وحشی بازی داعش و اسراییل بیشتر !! زیرا در آخرالزمان به سر میبریم انشالله
ما جای شعار دادن باید دعا کنیم چون هیچ کاری از دسمون بر نمیاد!!!
دعا کنیم آخرین منجی خدا بیاد !!! شب قدر مردم فقط برای خودشون یک سال خوب میخوان !!! چی میشد برای امام منتظر دعا میکردیم !!!
یا حق
اللهم عجل الولیک الفرج

نويسنده ديدگاه :دوست

منم با این قسمتی که گفتی (انقدر که این دولتی ها به کشور ضرر زدن آمریکا با تحریماش نزد!!!) به شدت موافقم وفکر میکنم حتی من شاید بیشتر از شما به دولت انتقاد داشته باشم.ولی اینجوریم که شما میگی دیگه نمیشه کنترلش کرد هم نیست واینقدر سیاه نمایی هم بده. فکر می کنم بیشتر مشکل شما با گرونی ومذاکره با آمریکاست. تا این حد گرونی یکی از هزاران انتقاداییه که خودمم به دولت دارم .مذاکره با آمریکا رو هم خود حضرت آقا اجازه دادن به عنوان یه تجربه .ودر ضمن در زمان پیامبر اکرم هم مذاکره با دشمن سابقه داشته.درضمن نظارت بر مجلس ودولت هم کار حضرت آقاست ومن مطمئنم با انسی که آقا با قرآن و سیره اهل بیت دارن می دونن چه جوری مراقبشون باشن و کنترلشون کنن. اما در مورد فوتبال فوتبال فقط یک تفریح نیست من یقین دارم بعد از جام جهانی شدت حملات صهیونیستا کمتر میشه خیلی کمتر.چون فوتبال از کانون توجهات خارج میشه.فکر میکنم قبل از حمله داعشی ها هم در آخرالزمان به سر می بردیم .دشمن با برنامه کاراش روبه پیش میبره بر خلاف خیلی از این داخلی های خودمون.این که هیچ کاری از دستمون برنمیاد یه شعاره.چون تا ما زمینه های ظهور رو فراهم نکنیم خدا هم منجی رو نمی فرسته .باید همه سعیشون رو در این زمینه کنن.و وقتی من خیانت بعضی از این داخلی ها علی الخصوص دولتی ها رو تو مملکت امام زمان می بینم دیوونه میشم که با این کاراشون ظهور رو عقب میندازن.
اللهم عجل لولیک الفرج

نويسنده ديدگاه :تارا

دیگه هر نادونی بلانسبت شما باشه تودنیا می دونه شروع جام جهانی و المپیک یعنی شروع نسل کشی و غارت و اوارگی فلسطین و غزه و عراق و …

نويسنده ديدگاه :مسعود

دم همتون گرم
بگذریم امتیازتون توی ۲۰۱۴ چند شد ؟

نويسنده ديدگاه :مهدی

شورشو در اوردین
دستتون به جای نمیرسه

الکی به این و اون گیر میدین

کی میخواین بفهمین فوتبال یک بخش مربوط به خودش رو داره تو جهان، جنگ و … هم ادمهای مخصوص خودشون رو دارن
اگه اونا کوتاهی کردن و اخبار رو منعکس نکردن
گناه فوتبالی ها و ورزش چیه !

KHAMENEI KHAMENEI