تصاویر ورزشگاه دیدار ایران و نیجریه

ورزشگاه “بایکسادا” شهر کوریتیبا میزبان نخستین دیدار ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل است، دیداری که تیم ایران با پیراهن قرمز که به رنگ سکوهای این ورزشگاه بوده، برابر نیجریه صف آرایی می‌کند. به گزارش ظهور۱۲ به نقل از مهر ، تیم‌های ملی فوتبال ایران و نیجریه درحالی ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه فردا دوشنبه برابر هم […]

ورزشگاه “بایکسادا” شهر کوریتیبا میزبان نخستین دیدار ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل است، دیداری که تیم ایران با پیراهن قرمز که به رنگ سکوهای این ورزشگاه بوده، برابر نیجریه صف آرایی می‌کند.

به گزارش ظهور۱۲ به نقل از مهر ، تیم‌های ملی فوتبال ایران و نیجریه درحالی ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه فردا دوشنبه برابر هم به میدان می‌روند و نخستین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را انجام می‌دهند که این بازی در ورزشگاه “بایکسادا” شهر کوریتیبا برگزار می‌شود.

کار ساخت این ورزشگاه که متعلق به باشگاه سرخپوش “اتلتیکو پارانانسه” است، از روز اول دسامبر سال ۱۹۹۷ آغاز شد و روز ۲۴ ژوئن سال ۱۹۹۹ به صورت رسمی افتتاح شد. گنجایش این ورزشگاه ۲۸ هزار و ۴۱۳ نفر بود که قابل افزایش تا ۴۳ هزار و ۹۰۰ نفر نیز هست. مساحت آن نیز ۱۰۵ در ۶۸ متر بوده که از نظر فیفا کاملا استاندارد است.

ورزشگاه “بایکسادا” که شکلی “L” مانند داشته و سکوهای آن قرمز است، یعنی رنگ پیراهنی که تیم ملی ایران برابر نیجریه آن را برتن می‌کند، در سال‌های پیش یک مرتبه دچار آتش سوزی شد اما امروز شرایط کاملا مناسبی برای میزبانی بازی ایران با نیجریه را دارد.

در مطلب زیر گزارشی از مراحل ساخت، ویژگی‌ها و تصاویر جذابی از ورزشگاه “بایکسادا” شهر کوریتیبا که میزبان بازی ایران نیجریه در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را مشاهده می‌کنید:

نمایی زیبا از ورزشگاه محل برگزاری دیدار ایران و نیجریه در جام جهانی ۲۰۱۴
در این تصویر نمایان است که یک سمت ورزشگاه سکوهای کمی دارد

مراحل آماده‌سازی ورزشگاه بایکسادا در شهر کوریتیبا

نمایی دیگر از روند احداث این ورزشگاه نسبتا کوچک جام جهانی ۲۰۱۴

در بیرون از ورزشگاه هم کارگران با جدیت در تلاش بودند تا به موقع کار احداث آن خاتمه یابد

در این تصویر برج‌های شهر کوریتابا در فاصله نه چندان دور تا بایکسادا به چشم می‌آیند

آتش سوزی در حین آماده‌سازی ورزشگاه کار احداث آن را با اختلال مواجه کرده بود

تصویر هوایی از ورزشگاه بایکسادا

هواداران اتلتیکو پارانانسه ورزشگاه را یکدست سرخپوش کرده‌اند

هواداران در یک بخش از ورزشگاه ایستاده بازی را تماشا می‌کنند


در محله‌های فقیرنشین شهر کوریتیبا کودکانی هستند که هنوز هم پابرهنه فوتبال بازی می‌کنند

۲۶ خرداد ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI