چرا حسن روحانی پیروزی بشار اسد را تبریک نگفت؟

با گذشت سه روز از پیروزی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری، حسن روحانی رییس جمهور یکی از نزدیک ترین همپیمانان سوریه به او تبریک نگفته است. به گزارش ظهور۱۲ به نقل از صراط ، بشار اسد در انتخابات اخیر سوریه با کسب ۸۸٫۷ درصد آرا در حالی که ۷۳٫۴ درصد واجدان شرایط در انتخابات […]

با گذشت سه روز از پیروزی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری، حسن روحانی رییس جمهور یکی از نزدیک ترین همپیمانان سوریه به او تبریک نگفته است.

به گزارش ظهور۱۲ به نقل از صراط ، بشار اسد در انتخابات اخیر سوریه با کسب ۸۸٫۷ درصد آرا در حالی که ۷۳٫۴ درصد واجدان شرایط در انتخابات شرکت کرده بودند بار دیگر به عنوان رییس جمهور انتخاب شد و در اولین واکنش‌ها، آمریکا و تعدادی از همپیمانان غربی این کشور، کل انتخابات را غیرقانونی خواندند.

در مقابل این واکنش‌ها، روسیه اعلام کرد که “ما هیچ تردیدی نسبت به قانونی بودن انتخابات سوریه نداریم.”

با این وجود معلوم نیست چرا حسن روحانی و دستگاه سیاست خارجی کشورمان واکنشی به نتیجه انتخابات نداشته‌اند! تا کنون علی لاریجانی انتخاب اسد را تبریک گفته ولی تنها واکنش دولت ایران به انتخاب او، صرفا به یک پیام غیرمستقیم آن هم نه از طرف یک مقام دولتی بلکه به واسطه حضور هیات پارلمانی ایران در سوریه بوده است.

علاءالدین بروجردی که در راس هیات پارلمانی با بشار اسد دیدار و گفت‌وگو کرد، ضمن بیان تبریک به بشار اسد جهت انتخاب شدن توسط مردم سوریه، گفت: ما مراتب خرسندی و تبریک مقام معظم رهبری، رییس‌جمهور، رییس مجلس شورای اسلامی و رییس قوه قضاییه را خدمت شما تقدیم می‌کنیم. این پیروزی، پیروزی همه ملت سوریه، ملت ایران و همه کسانی است که در کنار سوریه هستند.

گفتنی است بشار اسد بعد از انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری، در نامه‌ای از جانب ملت سوریه «صمیمانه‌ترین تبریکات و بهترین آروزها» را به حسن روحانی برای «کسب اعتماد میلیونها تن از ملت برادر ایران» تقدیم کرده بود.

با این وجود معلوم نیست در شرایطی که ایران به عنوان نزدیک ترین هم‌پیمان کشور سوریه شناخته شده و چشم آمریکا و غربی ها به واکنش ایران به انتخابات این کشور دوخته شده بود، چرا رییس جمهور هیچ واکنشی به این موضوع نشان نداده است.

 101943_543بخشی از آرشیو سایت رسمی ریاست جمهوری در روزهای اخیر؛ روحانی و جهانگیری روز ملی یمن، روز ملی اتیوپی و … را هم تبریک گفته‌اند. برای مشاهده تصویر در ابعاد بزرگتر روی آن کلیک کنید.

آیا سکوت رییس جمهور ایران در این خصوص، همسو با خواست غرب نبوده است؟ آیا پیروزی اسد در شرایطی که ۸۸٫۷ درصد آرای کل شرکت کنندگان را به دست آورده بود ارزش یک پیام تبریک خشک و خالی را نداشت؟ جالب اینجاست که آرای اسد نشان می دهد حتی با فرض شرکت همه معارضان سوری در انتخابات و حضور صددرصدی (!) مردم این کشور، باز هم بیش از ۶۵ درصد آرا به اسد تعلق داشته است.

سوال اینجاست آیا دولت ایران با رصد لحظه به لحظه و مداوم در کمین هر مناسبت ملی در کشورهای مختلف در هر گوشه و کناری از جهان نشسته تا بی درنگ، از سوی رییس جمهور یا معاون اول او، پیام تبریک خود را ارسال کند(!)، انتخاب اسد را تا این اندازه بی اهمیت دانسته است؟ و یا این اقدام نیز چراغ سبزی به غرب در خصوص همگرایی با آنها در موضوع سوریه است؟

۱۷ خرداد ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

چون این اقا ازنظر شرعی وقانونی نمیتواند مردم ستمدیده سوریه رانماینگی کند با انهمه جنایات ضد بشری و تز فکری اقای روحانی درحد تشیع علوی است

نويسنده ديدگاه :hossein

به نظر من
لعنت بر هر کسی که تابع پیروی از اسراییل ، آمریکا ، عربستان میباشد
لعنت خدا و شهیدان ۳۵ سال انقلاب بر او باد

نويسنده ديدگاه :ابوالفضل

حمل برحماقت میکنیم.اما بیجا کرده دولت مگه شهر هرته.سوریه را بایک بدبختی نجات دادیم.به این اقا اخطار میکنم یا میای پای کار یا میگویم ….. لا اله الا الله برای حفظ وحدت سکوت.

نويسنده ديدگاه :سید خانوم

سران بی بصیرت یعنی همین دیگه…

نويسنده ديدگاه :samir

با این کارا خدا و آخرتشو به غرب و آمریکا داره میفروشه

نويسنده ديدگاه :کامران

دولتی ها پیروزی السیسی کودتاچی و قاتل رو تبریک گفتند عوضش

نويسنده ديدگاه :دریا

خاک بر سرش

نويسنده ديدگاه :سید حبیب

خب از اینها باید هم همین گونه رفتاری دیده می شد
واقعا مایع ننگه ……
به کوری چشم دشمنان خارجی و داخلی مقاومت پیروز است
جانم فدای رهبر
لبیک یا امام خامنه ای
اللهم عجل لولیک الفرج

نويسنده ديدگاه :حسام

روحانی باید بگرده دنبال رئیس جمهورهای غرب گرا

نويسنده ديدگاه :م حسین

واقعا عجیب بود که تبریک نگفت
فقط میتونم بگم آقای روحانی براتون متأسفم

نويسنده ديدگاه :ناشناس

اعتدالی که تزویر داشته باشد اینطوره
باید به نوعی شیاطین را راضی کنند که هنوز سر خط نوکری را داریم

نويسنده ديدگاه :مهدی

سلام
کسی که ۸ سال در استکاتلند (بریتانیا) تحصیل کنه (۲ذاری افتاد) چنین چیزی ازش برمیاد طبق روایات ما در اخرالزمان همه غربال میشن این بابا هم داره غربال میشه خودش خبر نداره چون در حکومت حضرت ولیعصر(عج) جای اینجور ادمها نیست
وَمَکَرُوا وَمَکَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ(۳:۵۴)
اینا عددی نیستن که بخوان با همدستی غرب کاری کنن
این مملکت پشتیبانش خدا و حضرت ولیعصر (عج) هست
به گفته اخرین سخنرانی ( رهبر معظم انقلاب ) دشمنان موقعی که نتوانن حمله نظامی به کشوری انجام دهند از عناصر داخلی برای فروپاشی انقلاب و نظام ان کشور استفاده میکنن

نويسنده ديدگاه :ارتا

من فکر نمیکنم که باید این چیزهارو جدی گرفت…هیچ کس از سیاست سر درنمیاره پس بهتره الکی رئیس جمهورمون رو به دشمنان کثیف نچسبونیم

KHAMENEI KHAMENEI