عکاس ایرانی در افغانستان مجروح شد+عکس

مجید سعیدی که چند سال است برای عکاسی به افغانستان سفر کرده در صفحه شخصی‌اش در فیسبوک، از زخمی شدن خود در جریان حمله انتحاری، دیروز در کابل خبر داده است. مجید سعیدی متولد ۱۳۵۳ در تهران است. او عکاسی را از سن ۱۶ سالگی آغاز کرد و زمانی که ۱۸ داشت برای عکاسی به […]

مجید سعیدی که چند سال است برای عکاسی به افغانستان سفر کرده در صفحه شخصی‌اش در فیسبوک، از زخمی شدن خود در جریان حمله انتحاری، دیروز در کابل خبر داده است.
مجید سعیدی متولد ۱۳۵۳ در تهران است. او عکاسی را از سن ۱۶ سالگی آغاز کرد و زمانی که ۱۸ داشت برای عکاسی به مرز ایران و عراق رفت. پروژه عکاسی «زندگی در جنگ» با موضوع زندگی مردم افغانستان پس از بروز جنگ در این کشور، تاکنون در رویدادهای عکاسی مختلف برنده جایزه شده است.
جایزه فتو اویدنس ۲۰۱۴ (کتاب سال عکاسی آمریکا)، جایزه ورلد پرس فوتو ۲۰۱۳ در بخش موضوعات معاصر، جایزه عکاسی یونیسف در سال ۲۰۱۰، جایزه عکاسی خبری انجمن ملی عکاسان خبری (NPPA)، جایزه هنری نانن در سال ۲۰۱۰، جایزه عکاسی خبری چین در سال ۲۰۱۳ و همچنین جایزه RPS ژاپن درسال ۲۰۱۳ از جمله جوایزی هستند که سعیدی تاکنون کسب کرده است.
تاکنون عکس‌هایی از این عکاس در نشریات مطرحی چون تایم‌، اشپیگل لایف‌، نیویورک تایمز‌، واشینگتن‌پست و بسیاری از نشریات خاورمیانه منتشر شده است.
۱۷ خرداد ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI