لاریجانی به بشار اسد تبریک گفت

رییس مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی تلفنی با «محمد جهاد اللحام» رییس مجلس سوریه برگزاری موفقیت آمیز انتخابات در سوریه و انتخاب بشار اسد را به دولت و ملت سوریه تبریک گفت. به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، علی لاریجانی روز پنجشنبه در این گفت وگوی تلفنی، برگزاری این انتخابات را یک پیروزی بزرگ […]

رییس مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی تلفنی با «محمد جهاد اللحام» رییس مجلس سوریه برگزاری موفقیت آمیز انتخابات در سوریه و انتخاب بشار اسد را به دولت و ملت سوریه تبریک گفت.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، علی لاریجانی روز پنجشنبه در این گفت وگوی تلفنی، برگزاری این انتخابات را یک پیروزی بزرگ و مهم برای دولت سوریه و ملت های مسلمان منطقه دانست و تاکید کرد: نتیجه این انتخابات دارای برکاتی برای ملت مسلمان به ویژه مردم سوریه و فلسطین خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: این پیروزی قطعا باعث یاس صهیونیست ها می شود و باعث ایجاد آرامش و امنیت در سوریه خواهد شد.

رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به همتای سوری خود تصریح کرد: ما همواره در کنار ملت سوریه بوده و خواهیم بود.

رییس مجلس سوریه نیز در این تماس تلفنی از حمایت ها و پشتیبانی دولت و مردم ایران در سال های اخیر قدردانی کرد.

اللحام افزود: این پیروزی، پیروزی بزرگ محور مقاومت بوده و پیام های فراوانی برای دشمنان سوریه دارد.

بشار اسد که از سال ۲۰۰۰ میلادی رییس جمهور سوریه است، در انتخابات روز ۱۳ خرداد این کشور توانست با کسب ۸۸.۷ درصد آرا معادل ۱۰ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۷۰۳ رای بار دیگر برای یک دوره هفت ساله دیگر پیروز انتخابات شود.

در این انتخابات حسان عبدالله النوری با ۵۰۰ هزار و ۲۷۹ رای (۳.۸ درصد) نفر دوم و ماهر عبدالحفیظ حجار با ۳۷۲ هزار و ۳۰۱ رای (۳.۲ درصد) نفر سوم در انتخابات ریاست جمهوری سوریه شدند.

۱۶ خرداد ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI