پیروزی بشار اسد با۸۸درصد آرا

محمد جهاد اللحام رئیس پارلمان سوریه اعلام کرد که بشار اسد با کسب ۱۰ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۷۲۳ رأی و ۸۸.۷ درصد آرا پیروز انتخابات لقب گرفت. حسان عبدالله النوری دومین کسی که در انتخابات ریاست جمهور نام‌نویسی کرد با کسب ۵۰۰ هزار و ۲۷۹ رأی ۴.۳ درصد آرا را کسب کرد و […]

محمد جهاد اللحام رئیس پارلمان سوریه اعلام کرد که بشار اسد با کسب ۱۰ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۷۲۳ رأی و ۸۸.۷ درصد آرا پیروز انتخابات لقب گرفت.

حسان عبدالله النوری دومین کسی که در انتخابات ریاست جمهور نام‌نویسی کرد با کسب ۵۰۰ هزار و ۲۷۹ رأی ۴.۳ درصد آرا را کسب کرد و دوم شد.

ماهر الحجار کسی که پس از رأی دادن اعلام کرد که نام فرد پیروز مهم نیست، مهم این است که مردم سوریه پیروز انتخابات هستند، ۳۷۲ هزار و ۳۰۱ رأی ۳.۲ درصد آراء را به دست آورد و سوم شد.

بر اساس این گزارش، تعداد واجدان شرایط رأی دادن ۱۵ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۵۷۵ نفر اعلام شد که ۱۱ میلیون ۶۳۴ هزار و ۴۱۲ نفر در آن شرکت کردند.

بنا بر این آمار، میزان شرکت‌کنندگان در انتخابات ۷۳.۴۲ درصد است.

میزان آراء باطله نیز ۴۴۲ هزار و ۱۰۸ رأی اعلام شد که میزان آن ۳.۸ درصد است.

همزمان با اعلام نتیجه نهایی، جشن و پایکوبی در شهر دمشق آغاز شده است و صدای شلیک گلوله‌ هوایی تقریبا قطع نمی‌شود.

در همین خصوص منابع بیمارستانی اعلام کردند که فردی به نام «محمد ریوف» اولین قربانی شادی با شلیک گلوله هوایی شد و جان خود را از دست داد و در همین حال سه نفر دیگر در نتیجه شلیک گلوله به نشانه شادی مجروح شده‌اند.

سایت ریاست جمهوری سوری نیز ساعتی پیش با انتشار پیامی از طرف بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، به نقل از وی اعلام کرد که شادی کردن باید بر اساس فرهنگ و تمدن و اخلاق بر آمده از مردم سوریه باشد و شلیک تیرهوایی جان دیگران را به خطر می‌اندازد و توجیه‌پذیر نیست.

۱۵ خرداد ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI