ورزشی که مغز را جوان نگه می‌دارد

ورزشی که مغز را جوان نگه می‌دارد

ورزشی که مغز را جوان نگه می‌دارد متخصصان دانشکده پزشکی «کاپل هیل» در دانشگاه کارولینای شمالی تاکید کردند که تمرینات آیروبیک تاثیر چشمگیری در جوان نگه داشتن عروق مغزی دارند. الیزابت بولیت استاد و جراح اعصاب در این دانشگاه که سرپرستی تیم پزشکان را برعهده داشته به همراه دستیارانش به بررسی تعداد و شکل عروق […]

ورزشی که مغز را جوان نگه می‌دارد

متخصصان دانشکده پزشکی «کاپل هیل» در دانشگاه کارولینای شمالی تاکید کردند که تمرینات آیروبیک تاثیر چشمگیری در جوان نگه داشتن عروق مغزی دارند.

الیزابت بولیت استاد و جراح اعصاب در این دانشگاه که سرپرستی تیم پزشکان را برعهده داشته به همراه دستیارانش به بررسی تعداد و شکل عروق خونی در مغز گروهی از سالمندان پرداختند که تحرک بدنی داشتند و تمرینات آیروبیک را به طور مرتب انجام می‌دادند. این افراد شامل ۷ مرد و ۷ زن در گروههای سنی ۶۰ تا ۸۰ ساله بودند. این سالمندان مدت ۱۰ سال تحت آزمایش قرار داشتند. متخصصان برای آنها دو برنامه ورزشی متفاوت را تعیین کرده بودند که یکی از برنامه ها انجام حداقل ۱۸۰ دقیقه تمرینات آیروبیک در هفته و دیگری انجام هر نوع فعالیت بدنی کمتر از ۹۰ دقیقه در هفته بود.
به گزارش شبکه خبری ای بی‌سی، این متخصصان در پایان آزمایشات خود خاطرنشان کردند: به طور معمول با بالا رفتن سن، عروق مغز تنگ‌تر می‌شوند اما در این بررسی‌ها معلوم شد سالمندانی که فعالیت و تحرک بدنی داشته‌اند، عروق مغزی‌شان نسبت به سن‌ آنها، جوانتر از سالمندانی بود که فاقد تحرک بدنی بودند.

۱۰ آبان ۱۳۹۰ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI