زندگینامه آیت الله عمید زنجانی + تصاویر کمتر دیده شده

زندگینامه آیت الله عمید زنجانی + تصاویر کمتر دیده شده

آیت الله عمید زنجانی سی‌امین رییس دانشگاه تهران و چهره‌ ماندگار در رشته حقوق که مدت‌ها دچار بیماری قلبی بود، بامداد امروز در سن ۷۴ سالگی در یکی از بیمارستان‌های تهران درگذشت. به گزارش خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت الله عمید زنجانی در ۱۳۱۶ در شهرستان زنجان متولد و پس از طی تحصیلات […]

آیت الله عمید زنجانی سی‌امین رییس دانشگاه تهران و چهره‌ ماندگار در رشته حقوق که مدت‌ها دچار بیماری قلبی بود، بامداد امروز در سن ۷۴ سالگی در یکی از بیمارستان‌های تهران درگذشت.

به گزارش خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت الله عمید زنجانی در ۱۳۱۶ در شهرستان زنجان متولد و پس از طی تحصیلات حوزوی و رسیدن به درجه اجتهاد، از صاحبنظران علوم اسلامی و حوزوی شد.

وی که ریاست سابق دانشگاه تهران را در رزومه کاری خود داشت، سی‌امین رییس این دانشگاه بزرگ بود، دو دوره نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بود و مسئولیت عضویت در هیأت امنای دانشگاه‌های امام خمینی(ره) و علوم پزشکی زنجان و دانشگاه تهران را نیز درکارنامه خود داشت.

آیت الله عمید زنجانی در سال ۱۳۸۵ به عنوان چهره ماندگار در رشته حقوق معرفی و تجلیل شد.

استاد آیت الله عمید زنجانی با سابقه پنجاه سال تدریس و تألیف بیش از چهل جلد کتاب، هفتاد مقاله علمی، و تدریس دروس مقاطع مختلف تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری)، در عرصه‌های مرتبط با حقوق اسلامی مانند فقه سیاسی، حقوق بین‌الملل اسلام، فقه تطبیقی و حقوق اساسی (کلیات و حقوق اساسی جمهوری اسلا می ایران و حقوق اساسی تطبیقی) و مبانی حقوق عمومی در اسلام از اساتید صاحب نام حوزه حقوق به شمار می‌آید.

وی در بیش از ۱۷۹ همایش داخلی و بین‌المللی با ارائه مقاله و یا به عنوان سخنران مدعو شرکت کرد و پژوهشکده مطالعات و تحقیقات علوم اسلامی با تلاش وی تاسیس شد.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در گذشت این عالم فرزانه را به خانواده مکرم ایشان و خانواده بزرگ حوزه و دانشگاه تسلیت می گوید.

تصاویر کمتر دیده شده از آیت‌الله عمید زنجانی

۹ آبان ۱۳۹۰ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI