اخراج محسن سازگارا از VOA

اخراج محسن سازگارا از VOA

اخراج محسن سازگارا از صدای آمریکا قطعی شد به گزارش جهان به نقل از کیهان،در حالی که طی چند ماه گذشته، حضور سازگارا در بخش فارسی صدای آمریکا کمرنگ شده بود، گزارش ها حاکی است عذر نامبرده خواسته شده است. وی به فهرستی از اخراجی ها پیوست که شامل جمشید چالنگی، کوروش صحتی، رودی(رودابه) بختیار […]

اخراج محسن سازگارا از صدای آمریکا قطعی شد

به گزارش جهان به نقل از کیهان،در حالی که طی چند ماه گذشته، حضور سازگارا در بخش فارسی صدای آمریکا کمرنگ شده بود، گزارش ها حاکی است عذر نامبرده خواسته شده است. وی به فهرستی از اخراجی ها پیوست که شامل جمشید چالنگی، کوروش صحتی، رودی(رودابه) بختیار و احمد باطبی نیز می شود.


به گزارش پایگاه اپوزیسیونی رادیو کوچه «در پی تسویه حساب های ماه های گذشته در صدای آمریکا، اینک خبر می رسد محسن سازگارا از روز جمعه، ۲۸ اکتبر، از حضور در صدای آمریکا و برنامه تفسیر خبر منع شده است. او که از چند سال پیش تاکنون به همراه علیرضا نوری زاده، در برنامه تفسیر خبر بخش فارسی به تحلیل می پرداخت، از هفته جاری از حضور در این برنامه و صدای آمریکا منع شده است. برخی منابع کنار گذارده شدن سازگارا را بعد از چهار سال از بخش تفسیر خبر به دستور مستقیم رامین عسگرد مدیر بخش فارسی می دانند. وی بنا بر روال چهار سال گذشته جهت هماهنگی زمان برنامه و حضور در تفسیر خبر با مسئول هماهنگی تماس گرفته که وی اشاره کرده نام شما در لیست مهمانان امروز نیست و با پیگیری مشخص شده شخص مدیر بخش فارسی نام وی را از لیست حذف کرده است. بنابر شنیده ها، عسگرد اعلام کرده است که از این پس میهمانان برنامه را خود وی انتخاب خواهد کرد.»
سازگارا، نوری زاده و مخملباف در اوج فتنه سبز خود را سخنگویان جنبش در خارج کشور معرفی کردند و با زدن به سیم آخر به انواع رفتارهای انتحاری غیرموقر و مبتذل روی آوردند شاید که در این میان به موقعیتی نزد آمریکایی ها برسند اما فروکش کردن آتش فتنه و شکست بی سابقه فتنه گران، ارزش واقعی این ۳ نفر را برای محافل آمریکا درگیر در پروژه براندازی نشان داد. به همین دلیل نیز این ۳ نفر با بایکوت و بی محلی روزافزون مواجه شده اند.
سازگارا در ایران جزو تیم گرداننده نشریات زنجیره ای به شمار می رفت اما پس از خروج از کشور، تبدیل به بازیچه صدای آمریکا شد و اواخر آن قدر متوهم شده بود که با پیشنهادهای مضحک- زدن اتو به برق و…- خیال می کرد در قواره های تئوریسین کودتای مخملی و فرمانده عملیات ظاهر شده است. ظاهرا مقامات آمریکایی به رامین عسگرد گفته اند اندکی از باد او را خالی کنند

۸ آبان ۱۳۹۰ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI