تعرفه‌های درمانی 90 باطل شد

تعرفه‌های درمانی ۹۰ باطل شد

تعرفه‌های درمانی ۹۰ باطل شد رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران از مخالفت اکثریت قاطع جامعه پزشکی کشور با فارسی نویسی نسخه‌های پزشکی خبر داد و گفت: پزشکان معتقدند این موضوع از اولویتهای نظام سلامت کشور نیست. به گزارش مهر، دکتر سید شهاب الدین صدر شنبه در دیدار با روسا و مدیران عامل بیش از […]

تعرفه‌های درمانی ۹۰ باطل شد

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران از مخالفت اکثریت قاطع جامعه پزشکی کشور با فارسی نویسی نسخه‌های پزشکی خبر داد و گفت: پزشکان معتقدند این موضوع از اولویتهای نظام سلامت کشور نیست.

به گزارش مهر، دکتر سید شهاب الدین صدر شنبه در دیدار با روسا و مدیران عامل بیش از ۳۰ بیمارستان خصوصی در تهران، بر حمایت سازمان نظام پزشکی از فعالیت و ارایه خدمات بیمارستانهای غیر دولتی به مردم کشور تاکید کرد.

وی با ارایه خلاصه‌ای از روند تعیین و اعلام تعرفه های درمانی دولتی و غیردولتی سال ۱۳۹۰، گفت: خوشبختانه با ارایه نظرات کارشناسی و مستند، مبنای رشد تعرفه‌های غیردولتی در سال جاری، همان تعرفه‌های اعلام شده از سوی سازمان نظام پزشکی برای سال ۸۹ در نظر گرفته شد و با وجود اینکه شاهد رشد منطقی و متناسب تعرفه‌های غیر دولتی در سال ۹۰ نبودیم اما در این حوزه عقبگرد نیز نداشتیم.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی خاطرنشان کرد: در حال حاضر و به دلیل خدشه قانونی نسبت به روال تعیین و اعلام تعرفه‌های سال ۹۰، دولت این تعرفه‌ها را ابطال نموده و در تلاش است با تشکیل شورای عالی بیمه سلامت، روند قانونی تعیین تعرفه‌ها را رعایت کند.

وی افزود: به نظر می‌رسد با عضویت نماینده سازمان نظام پزشکی، نماینده بخش خصوصی و نماینده وزارت بهداشت در ترکیب ۷ نفرۀ پیش بینی شده در ساختار شورای عالی بیمه سلامت، تعادل اثرگذاری در این شورا بین ارایه دهندگان و خریداران خدمات حوزه سلامت برقرار شود.

صدر در ادامه با اشاره به مشکلات بیمه‌ای ساختار حوزه سلامت و مطالبات انباشته شده جامعه پزشکی از بیمه‌های درمانی، اظهار کرد: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، تجمیع صندوق‌های بیمه‌ای کشور، تشکیل شورای عالی بیمه سلامت و نیز ایجاد سازمان بیمه سلامت باید در سال اول اجرای این قانون صورت گیرد در حالیکه هنوز ترکیب و ساختار مشخصی برای شورای عالی بیمه سلامت در نظر گرفته نشده است و اختلاف نظر در خصوص اینکه بیمه‌های تجمیع شده باید تحت نظارت چه دستگاهی و وزارتخانه‌ای قرار گیرد، وجود دارد.

وی اضافه کرد: عده‌ای از کارشناسان و مسئولان معتقدند که سازمان بیمه سلامت باید تحت مسوولیت وزارت بهداشت به عنوان متولی اصلی سلامت کشور قرار گیرد و عده‌ای هم از ادغام برخی وزارتخانه‌ها و تشکیل یک وزارت جدید حمایت می‌کنند که بیمه‌های تجمیع شده زیر نظر آن فعالیت خواهد کرد.

۷ آبان ۱۳۹۰ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI